Järjepidev Pilatese treening on tee tugeva, terve ja kauni kehani

järjepidevus

Ükski Pilatese harjutus ei ole imerohi. Nähtavad ja tuntavad tulemused nõuavad aega, pühendumist ja distsipliini, kuid on kahtlemata nähtud vaeva väärt.

Muutusteks on vaja mõtteviisi muutust

Ükski harjumus ei muutu üleöö ja muutused elus tähendavad eelkõige muutusi mõtteviisis. Kui oleme endale harjutuste vajalikkust teadvustanud, on ükskõik millist treeningkava lihtsam järgida ja oma igapäevaellu integreerida. Sest trennist on kasu siis, kui seda jäärapäise järjekindlusega teha.

Läheb aega, enne kui lihased tugevamaks ja elastsemaks muutuvad. Pilatese treeningust saadud tugevaid lihaseid hoiavad sellistena igapäevased harjumused ja eluviis.

Rutiin ei ole halb

Vastupidi, rutiinis on oma võlu, sest see aitab sul regulaarselt trenni teha ja uutele harjumustele kindlaks jääda. Igast korduvast tegevusest saab lõpuks elu loomulik osa ja hiljem ei oska sa oma päeva ilma selleta ettegi kujutada.

Olgu see lühike Pilatese matikava või värskendav suplus, igapäevaselt praktiseerides saab sellest ilus keharituaal, mille käigus sa pühendad iseendale tähelepanu. Selle tulemusena on keha tänulik, meel rahul ja tervis muudkui paraneb.

Rutiin ei tähenda aga seda, et treening on läbivalt sarnase koormusega. Trennis tuleb endale väljakutseid esitada ja koormust järk-järgult tõsta.

See võib tähendada lõputuna tunduvaid kordusi enne uuele tasemele jõudmist, kuid olgem ausad – otseteid treeningus ei ole. Kehaline vorm ei püsi ega arene, kui teha pidevalt sama koormusega samu harjutusi.

Anna kehale aega kohaneda

Kui lihased ei ole kaua koormust saanud, võib intensiivne treening põhjustada ülemäärast pinget. Keha vajab kohanemiseks aega, sellepärast tuleks alustada vaikselt ja suurendada koormust järk-järgult. Keha harjub uue toonusega aja möödudes ja siis tuleks intensiivsust jälle tõsta.

Järjepidevalt tehtud väikesed sammud on tee tugevama, tervema ja kaunima kehani.

Pilatese meetodis on olulisel kohal pidev areng ja tehnika lihvimine, mis saab toimuda aga ainult läbi pideva harjutamise. Liigutused muutuvad aegamisi täpsemaks ja sujuvamaks, sa õpid oma keha järjest paremini ja teadlikumalt kontrollima.

Lihaste tugevamaks muutudes oskad neid paremini tööle panna, nii tekivad õiged liikumismustrid, kus sa ei koorma oma lihaseid liialt, vaid rakendad oma lihasjõudu efektiivselt. Valede harjumuste tõttu peame tihti õppima seda uuesti tegema.

Juba tekkinud pinged ja valu takistavad tihti treeninguga alustamist. Tervenemine saab aga alguse just liikumisest, muidugi vastavalt võimetele ja keha iseärasusi arvestades. Jõu- ja venitusharjutused annavad väga häid tulemusi, sest venitamine leevendab valuaistingut ja mõjub rahustavalt.

Paranemine on pikk protsess, muutused võtavad aega ja valu möödub tasapisi. Ja kui valu on möödas, ei tasu harjutuste tegemist unustada.

Tunne rõõmu igast muutusest

Jälgi ja tunneta, kuidas harjutuste seeria sinu kehale mõjub. Praktiseeri, praktiseeri ja veelkord praktiseeri. Näe vaeva ja muutused ei jää tulemata.

Ja see pole raske, pea lihtsalt meeles, et sa treeniksid õige tehnikaga, targalt ja järjepidevalt.

Pole vaja lugeda teiste kogemusi, kuidas sa peaksid ennast 10 treeningtunni järel tundma või kuidas peaks üks või teine Pilatese harjutus sulle täpselt mõjuma. Iga keha on erinev.

Õpi oma keha kuulama, nii ei jää sul märkamata ka kõige väiksemad muutused. Need, millest on ehitatud suured. Tunnusta end iga arengu eest, ära võrdle end teiste, vaid iseendaga, ja tunne rõõmu positiivsetest muutustest.

Joseph Pilates on öelnud: „Pea meeles, Rooma linna ei ehitatud valmis ühe päevaga. Ainult kannatlikkus ja järjekindlus on need, mis viivad ükskõik, millise suure saavutuseni. Tee harjutusi muutumatu otsusekindlusega ja ära lase millelgi kõigutada oma usku iseendasse.“

Küsi nõu või registreeri end treeningule siit