Pilates matil – treening, mis aitab säilitada seadmetel saavutatud vormi ka puhkuse ajal

Põhjamaalastele omaselt naudime suurt suve täiel rinnal ega raatsi ühtegi vaba hetke toaseinte vahel veeta.

Sellepärast on hea mõte ka pilatese treeningud värske õhu kätte viia. Pealegi – juba Joseph Pilates ise ütles, et me ei tohiks käest lasta ühtegi võimalust õues päikese käes viibida.

Pilates matil on sama tõhus kui seadmetel

Traditsioonilist pilatese meetodit jälgides on matil tehtavad harjutused alati üks osa treeningust. Kui pühendad sellele iga päev 20—30 minutit, parandab see sinu tugevust ja liikuvust ning mõjub hästi ka vaimule. Oma keharaskusega sooritatud harjutused annavad samasuguse või veelgi suurema koormuse kui stuudios seadmetel treenimine.

Seeria koosneb kindlas järjekorras sooritatud harjutustest. Järjepideval praktiseerimisel jäävad need lihasmällu ning kogu seeria tegemine muutub ühelt harjutuselt teisele minnes sujuvaks liikumiseks.

Treeningu käigus saab tähelepanu kogu keha – kõhulihased, jalad, ülakeha, puusapiirkond ning paraneb lülisamba liikuvus. Harjutuste järjekord on üles ehitatud nii, et erinevad lihased saavad võrdselt koormust ja liikumissuunad vahelduvad – painutusele järgneb sirutus ja vastupidi. Lihasjõudu tuleb arendada hästi mitmekülgselt.

Lõpuks, kui sul on harjutused ja nende järjekord meelde jäänud, teed kogu seeria ilma pausideta ära. See arendab vastupidavust ning annab mõnusa füüsilise koormuse. Oma olemuselt on pilates – ükskõik kas matil või seadmetel treenides – intensiivne, fokusseeritud ja energiat andev treening.

Enne iseseisvat treenimist küsi nõu pilatese juhendajalt

Enne, kui iseseisvalt harjutama asud, on mõistlik konsulteerida pilatese juhendajaga. Seda nii siis, kui oled pilatesega juba tuttav, kui ka siis, kui sa pole sellega varem üldse kokku puutunud. Oleme alati valmis nõu andma ja sinu sooritusi lihvima. Samuti võime klassikalist harjutuste järjekorda vastavalt sinu eripäradele ja vajadustele kohendada.

Pilates matil, sõltumata asukohast

Pilatese harjutuste matil tegemine on hea võimalus end treeningutega järjel hoida ka puhkuse ajal, ükskõik, kus sa parasjagu viibid. Rulli matt lahti oma maakodu murul, paki see kaasa jalgrattamatkale või väljasõidule, ja tee harjutusi metsa all või rannas.

Järjepidevus on igal treeningul võtmetähtsusega, sest saavutatud tulemused on ilma harjutamata kärmed kaduma. Suurenenud liikuvust ja painduvust ei ole ilma pideva treenimiseta võimalik säilitada.

Tunne järjepidevast treeningust ka suvekuudel rõõmu, iseenda heaolule pühendatud aeg on kulda väärt. Nii ei ole sügisel raske stuudiotreeningutega jätkata.

Värske õhu käes olemine teeb meie kehale ja vaimule juba iseenesest head, ning kui lisada sinna veel pilatese harjutused, on kasu mitmekordne.

Küsi nõu või registreeri end treeningule siit